EKO Norwegia, czyli stop SPALINOM!Rzecznik prasowy rządu norweskiego podał informację! Ponad połowa sprzedanych samochodów w roku 2017 była modelami hybrydowymi oraz elektrycznymi! Warto zauważyć, że Norwegia jest krajem, który powoli wypiera samochody napędzane silnikami benzynowymi oraz diesel.

Dlaczego samochód elektryczny?

Jako przykład możemy opisać jednego z mieszkańców Norwegi, który posiada auto Elektryczne. Jorgen Gilberg podczas kupna Tesli Model X, która kosztowała 117 000 dolarów, nie musiał zapłacić podatku, a podczas dużego ruchu na ulicach bez problemów może pojechać wolnym pasem przeznaczonym dla autobusów. Tak! Dla autobusów i to całkowicie legalnie!

EKO Norwegia, czyli stop SPALINOM!

Dodatkowe oszczędności!

Musimy pamiętać, że poruszanie się samochodem elektrycznym jest 5 razy, a nawet 7 razy tańsze niż w przypadku tradycyjnych samochodów spalinowych. Kolejnym przykładem prosto z Oslo są darmowe parkingi przeznaczone dla posiadaczy aut elektrycznych, które otwierają bramę za pomocą dedykowanej aplikacji na smartphona.

EKO Norwegia, czyli stop SPALINOM!

Ekologiczna Norwegia

W naszym podsumowaniu nie mogliśmy zapomnieć o ważnym planowanym wydarzeniu, jak się dowiedzieliśmy, Rząd Norwegi chce całkowicie wycofać ze sprzedaży tradycyjne samochody z silnikami benzynowymi oraz diesla do roku 2025. Jesteśmy naprawdę ciekawi, czy uda się dokonać celu, a może niebawem po tym wydarzeniu w Polsce będzie podobnie?

EKO Norwegia, czyli stop SPALINOM!

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod