Elektryczny kurier UPSElektryczna flota UPS

Kilka dni temu na naszym fanpage (AirwheelPoland) pisaliśmy o ekologicznych pojazdach trójkołowych dla Poczty Polskiej, i tym samym krokiem idzie Międzynarodowa firma kurierska UPS, która planuje zbudować własną flotę elektrycznych samochodów dostawczych.

Elektryczna flota UPS

Firma UPS potwierdziła informację zbudowania elektrycznych samochodów dostawczych dla swoich kurierów, które mają zastąpić ich zwykłe samochody. Nowe elektryczne dostawczaki mają się pojawić na drogach jeszcze w 2018 roku.

Elektryczna flota UPS

Małe dystanse

Elektryczne dostawczaki mają przejechać na jednym pełnym naładowaniu zaledwie 160km, lecz głównym celem firmy jest działanie elektryków w miastach. Aktualnie firma UPS posiada w swojej flocie około 350 pojazdów elektrycznych oraz 300 hybryd. UPS jednak zapewnia, że to dopiero początek, ponieważ zostały już zamówione kolejne samochody elektryczne cięzarowe w koncernie Dailmera oraz w samej Tesli.

Podsumowanie

Jesteśmy naprawdę ciekawi, czy też inne firmy kurierskie takie jak DHL,FedEx będą szły w stronę pojazdów elektrycznych. Na pewno się wszystko okażę przez najbliższe miesiące. Będziemy śledzić na bieżąco!

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod