Polski samochód elektryczny już niebawem?Na całym świecie powstają nowe samochody elektryczne to dlaczego u nas by miały nie powstać? Polski samochód elektryczny na pewno byłby ogromną szansą na rozwój Polskiej elektromobilności. Z inicjatywą wyszła spółka ElectroMobility Poland, która została powołana przez cztery Polskie koncerny energentyczne takie jak: Energa, Tauron Polska, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Enea.

Polski samochód elektryczny

Budowa samochodu energetycznego

Na początku roku 2018 na stronie spółki ElectroMobility Poland pojawił się ważny komunikat, z którego możemy się dowiedzieć, że jeszcze w tym roku mają pojawić się prototypy samochodów elektrycznych.

Polski samochód elektryczny

Legendarna Syrena powraca jako elektryk!

Warto wspomnieć o reaktywacji Syreny, lecz w wersji elektrycznej! Za produkcję współczesnej Syreny NIXI będzie odpowiedzialna firma AK Motors, która chcę ją produkować na terenie FSO w Warszawie.

Jak producent zapewnia samochód będziemy, mogli naładować do 90 procent w 15 minut, a zasięg pojazdu w ruchu miejskim, pozwoli przejechać ponad 150km.

Polski samochód elektryczny

Samochody elektryczne w Polsce?

Nasuwa się pytanie! Czy doczekamy się na naszych ulicach samochodów elektrycznych Polskich? Myślimy, że na pewno! Jak wiemy zakupem aut elektrycznych, są zainteresowane największe firmy elektryczne i nie tylko! Mamy tylko cichą nadzieję, że nasze Polskie elektryki nie będą miały wygórowanych cen, a na ulicach będzie więcej eko samochodów.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod