Prezent pod choinkę 2017! Airwheel X3 czy Hoverboard?

Tytułem wstępu

Cześć! Idą święta, a wraz z upływającym czasem rodzą się w naszych głowach pytania. Pytania o to, co kupić najbliższym, jak i pytania co samemu chciałoby się dostać na gwiazdkę.

Coraz częściej wybieraną opcją są przeróżnego rodzaju pojazdy elektryczne, które w dobie dzisiejszych czasów nie tylko pomagają w przemieszczaniu się pokazują także, że dbamy o środowisko, czy po prostu jesteśmy na tyle nowocześni, że poradziliśmy sobie z omijaniem korków na ulicy.

Airwheel X3 czy Hoverboard?

W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc wybrać między dwoma popularnymi, niedrogimi i kompaktowymi modelami pojazdów elektrycznych. Airwheel'a i Hoverboard'a łączy mnóstwo cech wspólnych, między innymi: działanie na zasadzie żyroskopu, zasięg, masa własna, i kompaktowe rozmiary, co zatem przemawia za każdą z opcji?

Prezent pod choinkę 2017! Airwheel X3 czy Hoverboard?

Hoverboard

Chyba każdy kojarzy dziesięciolatka w kasku i ochraniaczach, śmigającego na desce z dwoma malutkimi kółeczkami po boku. I jest w tym szaleństwie metoda. Pojazd jest stosunkowo lekki, waga urządzenia to około 10kg, zasięg przewidziany przez producenta to 15km, a prędkość z jaką możemy podróżować oscyluje w okolicach 12km/h. Producenci wskazują że użytkownik może ważyć nawet 120kg, ale patrząc na delikatną konstrukcje urządzenia można mieć co do tego wątpliwości. Aby naładować urządzenie do pełna, będziemy potrzebować 3h.

Jak wrażenia z jazdy?

Wszystko pięknie do momentu kiedy nie zjedziemy z równej powierzchni, na której hoverboard'y spisują się całkiem nieźle. Gorzej kiedy będziemy musieli pokonać miasto w całej jego okazałości. Krawężniki czy nierówne chodniki nie są łaskawe dla urządzenia, którego prześwit wynosi zaledwie 30mm. Zaletą tych urządzeń może być natomiast cena, która w przypadku renomowanego producenta oscyluje w okolicach 1000-1500zł, tańsze urządzenia również są dostępne na rynku, aczkolwiek jakość wykonania i awaryjność nakazuje zdrowemu rozsądkowi wybrać troszkę droższe modele.

Prezent pod choinkę 2017! Airwheel X3 czy Hoverboard?

Airwheel X3

Model znany wszystkim osobom interesującym się jazdą na jednym kole. Całe urządzenie wygląda nowocześniej niż hoverboard'y, które zdążyły się już w naszej codzienności opatrzeć. Jedno koło zapakowane w wodoszczelna obudowę, dwa stopnie, na których użytkownik stoi podczas jazdy i mocny silnik pozwalający rozpędzić urządzenie do 18km/h! A to wszystko zapakowane w solidnie wyglądająca obudowę, wykonaną z przyjemnych i trwałych materiałów. Również w tym przypadku producent określił maksymalna wagę użytkownika na 120kg i w tym przypadku można w to uwierzyć.

Wrażenia z jazdy

Na Airwheel'u X3 trzeba się nauczyć jeździć, zabawa zaczyna się w momencie kiedy juz wstępnie opanujemy urządzenie, wtedy można cieszyć się w pełni możliwościami tego pojazdu. Nie straszne będą nam krawężniki, nierówne chodniki, a nawet trawniki. Urządzenie jest wyposażone w 14" koło, które doskonale radzi sobie w miejskiej dżungli. Urządzenie jest masywne i perfekcyjnie spasowane, nie wydaje także żadnych niepokojących odgłosów podczas jazdy. Tak jak w przypadku hoverboard'a, zasięg wynosi 15km, a pełne naładowanie baterii osiągniemy już po 1,5h ładownia. Cena urządzenia 1499zł czyli tyle ile kosztują droższe hoverboard'y, ale wrażenia z jazdy zdecydowanie ciekawsze.

Prezent pod choinkę 2017! Airwheel X3 czy Hoverboard?

Podsumowanie

Jeżeli chcecie pokonywać korki, to oba urządzenia powinny się do tego nadawać, jednak Airwheel dzięki swojej konstrukcji jest w stanie opanować nierówności, z którymi nie poradzi sobie hoverboard, na dodatek delikatny deszcz nie zrobi na nim wrażenia i uda Wam się dotrzeć do celu bez uszkodzenia pojazdu. Jeżeli chcecie wyglądać nowocześnie to oba urządzenia Wam to umożliwia, jednak i tutaj plus dla Airwheel'a. Jego wygląd robi piorunujące wrażenie. Także jakość wykonania i solidność konstrukcji wskazuje na Airwheel'a. Resztę parametrów można porównać bez wskazania zwycięzcy, ale te trzy podstawowe kreują Airwheel'a X3 na zdecydowanego leadera transportu elektrycznego w mieście.

1Komentarze

  • Avatar
   Nameless404
   gru 15, 2017

   Święta racja! To najlepszy prezent na najbliższe Święta. Sam jestem użytkownikiem tego kółka i wiem, że mój 9 letni syn początki opanował znacznie szybciej niż ja. Drugiego dnia jeździł bez mojej pomocy z kółkami pomocniczymi po salonie :) Niestety pogoda zmusiła go do zakończenia lekcji na tym etapie. Reszta wiosną i latem. Mi natomiast aura jesienno-zimowa nie przeszkadza. Dojeżdżam do pracy kilka km dziennie :) Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod