W pełni automatyczny elektryczny wózek inwalidzki Airwheel H3 - test, recenzja

Airwheel H3

"W pełni automatyczny, elektryczny wózek inwalidzki, o intuicyjnej obsłudze, dużym zasięgu, lekkiej konstrukcji i kompaktowych rozmiarach"
Takim sloganem reklamowym chwali się producent, sprawdzamy ile jest w tym prawdy i co jeszcze możemy wykrzesać z urządzenia Airwheel H3.
Automatyczne, to pojęcie coraz cześciej jest spotykane w przeróżnych branżach, teraz trafia w punkt jeżeli chodzi o składanie wózka. Za pomocą jednego kliknięcia możesz złożyć urządzenie, bez użycia siły. Dzięki elektrycznym siłownikom wystarczy 10 sekund by wózek złożył się do minimalnych rozmiarów.

elektryczny wózek inwalidzki

Duża moc

Dwa silniki sprzężone z litowo-jonowym akumulatorem o pojemności 18mAh, pozwalają pokonać dystans blisko 40 kilometrów, cieżko w tym przedziale cenowym o urządzenie konkurencji. Ze względów bezpieczeństwa prędkość ograniczono do 8km/h, jako że jest to dwukrotna prędkość marszu, można uznać ją za rozsądną.

Mocne wyposażenie

Sterowanie urządzeniem jest banalnie proste, nawet osoby, które nie miały do czynienia wcześniej z podobnym urządzeniem, są w stanie praktycznie od razu obsłużyć wózek. Panel sterujący jest bardzo czytelny, proste infografiki i ergonomiczne ułożenie przycisków, pomagają nawet osobom starszym w korzystaniu z pojazdu. Mamy do dyspozycji pięć przycisków i joystick. Cztery przyciski odpowiadają po kolei za włączenie urządzenia, sygnał dzwiękowy (klakson), ustawienie prędkości. Joystick zastępuje kierownicę, pozwala precyzyjnie prowadzić wózek (przód, tył, lewo, prawo). Ostatnim przełącznikiem jest trójpozycyjny switch do składania i rozkładania. Na panelu oczywiście znajduje się rownież sygnalizacja stopnia naładowania baterii.elektryczny wózek inwalidzki

Wytrzymała konstrukcja

Aluminiowa konstrukcja i zmiana akumulatora na litowo-jonowy pozwoliła na znaczną redukcję masy pojazdu. Jednocześnie akumulatory litowo-jonowe w porównaniu do klasycznych żelowych są niewielkich rozmiarów, co dodatkowo wpłynęło na rozmiary urządzenia. Nieco ponad 30kg, to rekordowo niska masa własna, zdecydowanie nie do pobicia przez konkurencje, która w najlepszym przypadku waży ponad 60kg.
Przednie koła skręcają się o 360' dzięki czemu wózkiem możemy obrócić się praktycznie w miejscu. Pozwala to na komfortowe poruszanie się zarówno w terenie jak rownież w mieszkaniu czy windzie. Można zapytać, co się stanie gdy baterie się wyczerpią? Producent rozwiązał rownież tą kwestię, urządzenie wyposażono w system, dzięki któremu wózek możemy pchać ręcznie bez dodatkowych oporów.

elektryczny wózek inwalidzki

Lekka masa własna, kompaktowa konstrukcja i intuicyjna obsługa, to wszystko składa się na sukces modelu Airwheel H3. Dodajmy do tego regulowany podnózek, duże, 13" koła o terenowym bieżniku, wygodne siedzisko z oddychającego materiału i mamy kompletne rozwiazanie dla osoby niepełnosprawnej poszukującej idealnego wózka, który pomoże w trudzie codzienności.

1Komentarze

  • Avatar
   Darek Zabłotny
   sty 6, 2018

   Po kilku tygodniach uzywania przez moją żonę, jestem bardzo zadowolony.Bardzo przemyślane technicznie użadzenie.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod