Super elektryczna ciężarówka Tesla Semi 5s do 96 km/h

Super elektryczna ciężarówka

Elon Musk z Tesla podczas konferencji zaprezentował pierwszą elektryczną ciężarówkę przyszłości. Cięzarówka ma się rozpędzać w około 20 sekund do 96km/h z pełnym ładunkiem o masie 36 ton.
Niebywale imponujący jest zasięg na pełnym ładowaniu, który ma wynieść około 800 km, a już po 30 minutach ładowania auto bedzie mogło pokonać około 640km.

Supersamochód elektryczny

Bogate wyposażenie

Tesla Semi ma zostać wyposażona w autopilota, który na pewno pomoże kierowcy podczas podróży, m.in autopilot ma umożliwić utrzymanie pasa, ostrzeganie przed jego opuszczaniem oraz automatyczne hamowanie. Dodatkowo w Semi ma posiadać dwa ekrany, którę pozwolą kierowcom wyświetlać obraz z dwóch kamer umieszczonych pod lusterkami.

Supersamochód elektryczny

Gwarancja od Tesli

Bardzo miłym akcentem z strony Tesli jest gwarancja na to, że ciężarówka na pewno nie zepsuję się przez 1,6 mln km oraz gwarancja, że Semi pokona większy zasięg niż zwykła ciężarówka z dieslem. Kolejnym ciekawym akcentam ma być możliwość poruszania się w konwoju całkowicie automatyczny, co to znaczy dla nas? Ciężarówki będą mogły się poruszać samodzielnie za pierwszym pojazdem.Oczywiście jak przystało na nowoczesną technologię ciężarówka nie będzie należała do tanich. Jak się dowiedzieliśmy można już dokonywać rezerwacji na ciężarówkę, która wynosi 5 tysięcy dolarów (przy obecnym kursie dolara około 18 tysięcy złotych).

Porównanie Tesla Semi vs Typowa ciężarówka

Tesla Semi
od 0 do 100 km/h (bez ładunku): 5 sekund
od 0 do 100 km/h (z ładunkiem): 20 sekund
Prędkość przy nachyleniu 5%: 96 km/h

Typowa ciężarówka
Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h (bez ładunku): 25 sekund
od 0 do 100 km/h (z ładunkiem): 60 sekund
Prędkość przy nachyleniu 5%: 72 km/h

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod