Elektryczne supersamochody od Lucid Motors

Firma Lucid Motors ogłosiła niedawno, że jej nowy projekt o nazwie Air będzie dużą konkuręncją dla szybkich i luksusowych pojazdów marki Tesla, a co za tym idzie ich samochód będzie nowoczesny oraz nie będzie odbiegał jakościowo od dużo droższych samochodów.
Luksusowy elektryczny sedan ma oferować możliwość przejechania nawet do 385 km na jednym ładowaniu oraz ma będzie posiadał dużo więcej miejsca w środku od BMW 750Li.

Supersamochód elektryczny

Najważniejsze, że   Lucid Air ma kosztować jedynie 52  tysięcy dolarów (około 195  tysięcy złotych), czyli około 23  tysiące dolarów mniej od Tesli S, który kosztuje około 75 tysięcy dolarów. Jak dowiedzieliśmy się samochód będzie można już rezerwować na oficjalnej stronie Lucid motors, lecz Air zejdzie dopiero w pierwszej połowie 2019 roku z taśmy produkcyjnej do klientów.
Co znajdziemy w elektrycznym samochodzie za 52 tysiące dolarów?
- Silnik elektryczny o mocy 400 KM (z tylnim napędem)
- 19-calowe felgi
- Elektryczną regulację siedzeń
- 10 poduszek powietrznych
- 10-głosnikowy zestaw nagłośnieniowy
- Aluminiowy dach
- Cztery dotykowe ekrany
- Wielofunkcyjne oświetlenie LED
- Darmowe aktualizacje oprogramowania samochodu

Supersamochód
 
Firma Lucid nie zapomniała też o wersji ekskluzywnej, która ma kosztować 100 tysięcy dolarów a w niej dostaniemy m.in zasięg na poziomie 600 kilometrów, napęd na cztery koła z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 1000 KM, 21-calowymi felgami, szklanym dachem oraz 29 głośnikowym systemem nagłośnieniowym. Samochód przy 1000 KM bedzie bez problemu osiągał prędkość 350 km/h!


Źródło informacji LucidMotors 

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod