Miejski elektryczny samochód Volkswagen e-Golf

Najnowszym elektrycznym samochodem koncernu Volkswagen jest e-Golf, jak większa ilość samochodów elektrycznych jest głównie przeznaczony na jazdy po miastach, gdzie musimy codziennie zrobić sporą ilość kilometrów. Producent deklaruję, że samochodem powinniśmy przejechać nawet 300 km, co sprawia że możemy podróżować nawet w krótkie podróże pozamiejskie.Od kilku lata odnotowujemy coraz większą ilość stref darmowego parkowania w dużych miastach, dzięki którym na pewno Volkswagen z swoim samochodem e-Golf wchodzi w rynek we właściwym momencie.


E-golf w sobie posiada bardzo pojemne akumulatory które mają blisko 36 kWh, czyli dużo więcej niż większość aut elektrycznych. Lecz co to oznacza dla nas? Na pewno ładowanie samochodu nie częściej niż co 3-4 dni oczywiście wszystko będzie zależne od tego jak dynamicznie będziemy chcieli jeździć.Dodatkowym atutem samochodu elektrycznego na pewno jest komfortowa jazda z kilku ważnych powodów do których na pewno musimy zaliczyć:  cisza w środku (wyłącznie możemy usłyszeć tylko stłumione otoczenie, delikatne szumy opon). Kolejnym atutem (lecz nie dla wszystkich) jest brak skrzyni biegów.
Oczywiście producent nie zapomniał w swoim samochodzie o asystentach kierowcy takimi jak:
- Asystent martwego pola (informuję o pojazdach znajdujących się obok nas których możemy w lusterku nie zobaczyć),
- Front assist (ostrzega o zbyt małej odległości od samochodów, może interweniować w celu uniknięcia kolizji),
- Asystent  wyjazdu z miejsca parkingowego (informuje o pojazdach nadjeżdżających z lewej lub prawej strony)
1Komentarze

  • Avatar
   Mariusz
   maj 31, 2017

   Od zawsze jestem fanem marki Volkswagen bardzo mi się podoba ten e-golf, pewnie jakbym miał sporą kwotę pieniędzy to byś się skusił na niego. Ale jak wiemy w Polsce to ludzie się boją samochodów elektrycznych, a szkoda przynajmniej byśmy nie tworzyli takiego smogu :)

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod