Nowe życie hulajnóg - Elektryczne Hulajnogi zdobywają coraz większą popularność.

Dopiero co pisaliśmy o planie mającym na celu popularyzację samochodów elektrycznych w Polsce, którego częścią miało być powstanie naszego rodzimego samochodu. Nie były to puste słowa, bo 6 marca odbyła się konferencja na której oficjalnie ogłoszono konkurs na Polski samochód elektryczny.


Sam konkurs został ogłoszony przez Ministerstwo Energii oraz spółkę ElectroMobility Poland, w skład której wchodzą: Tauron, PGE, Energa oraz Enea. Wszystko skierowane jest głównie do osób zawodowo zajmujących się projektowaniem oraz designem, a całość ma wyłonić samochód miejski klasy A, którego wymogiem będzie możliwość przejechania ok. 250 km na jednym naładowaniu akumulatora.

Wszystko będzie podzielone na 4 etapy. Pierwszy z nich to wybranie pięciu najlepszych wizualizacji których autorzy otrzymają po 50 tys. zł. W drugim etapie planowanym na 2018 rok do życia mają wejść prototypy samochodów, a twórcy najlepszej piątki z nich otrzymają 100 tys. zł. Przedostatni etap to przyznanie homologacji i produkcja ok. 100 sztuk pojazdów, a w ostatnim, czwartym etapie przewidziana jest realizacja produkcji seryjnej.

Wizja konkursu a w szczególności nagród wydaje się być bardzo obiecująca, więc trzymajmy kciuki aby jak najwięcej osób wzięło w nim udział, szczegółnie że w Polsce żyje wielu utalentowanych projektantów, którym brakowało okazji do rozwinięcia skrzydeł. Jedyną niewiadomą jest to, ile czasu tak naprawdę zajmię druga połowa konkursu, bo należy pamiętać że od prototypu do produktu jest jeszcze długa droga, a skoro te pierwsze przewidziane są na 2018 roku, to na finalny produkt może nam przyjść poczekać co najmniej do roku 2020.

                                                                  

Waga 11,1kg, długość po złożenieniu 70cm,
akumulator 170Wh zapewniający czerpanie radości
z jazdy przez około 17km, pompowane koła oraz
amortyzacja. Te czynniki wpływają na wygodę
użytkowania elektrycznego pojazdu.

Składane podesty,
Regulowana wysokość kierownicy,
Akumulator – 162Wh,
Aplikacja

Model Z3T to czarna wersja Airwheel Z3 dla najbardziej wymagających. Wyposażona w dodatkowe hamulce, światła, gniazdo USB oraz wskaźniki osiąga prędkość 20km/h oraz posiada wymienna baterię.

Składane podesty,
Regulowana wysokość kierownicy,
Składana konstrukcja,
Akumulator – 162Wh,
Aplikacja
Gniazdu USB w baterii,
Podwójny hamulec
Wbudowane oświetlenie
Model Z5 to wersja dla osób dorosłych o poważnej posturze i dużym wzroście. W urządzeniu zastosowane nowy system składania kierownicy, mocniejszą konstrukcje, wyższą oraz szerszą kierownice.
Składane podesty,
Regulowana wysokość kierownicy,

Składana konstrukcja,
Mocna bateria –170Wh,
Aplikacja
Gniazdu USB w baterii,
Podwójny hamulec
Wbudowane oświetlenie
Szybszy system składania


Autor: Radosław DrozdowiczZostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod