Electro Mobility oraz Ministerstwo Energi ogłosiło konkurs na polski samochód elektryczny


Dopiero co pisaliśmy o planie mającym na celu popularyzację samochodów elektrycznych w Polsce, którego częścią miało być powstanie naszego rodzimego samochodu. Nie były to puste słowa, bo 6 marca odbyła się konferencja na której oficjalnie ogłoszono konkurs na Polski samochód elektryczny.


           Sam konkurs został ogłoszony przez Ministerstwo Energii oraz spółkę ElectroMobility Poland, w skład której wchodzą: Tauron, PGE, Energa oraz Enea. Wszystko skierowane jest głównie do osób zawodowo zajmujących się projektowaniem oraz designem, a całość ma wyłonić samochód miejski klasy A, którego wymogiem będzie możliwość przejechania ok. 250 km na jednym naładowaniu akumulatora.

            Wszystko będzie podzielone na 4 etapy. Pierwszy z nich to wybranie pięciu najlepszych wizualizacji których autorzy otrzymają po 50 tys. zł. W drugim etapie planowanym na 2018 rok do życia mają wejść prototypy samochodów, a twórcy najlepszej piątki z nich otrzymają 100 tys. zł. Przedostatni etap to przyznanie homologacji i produkcja ok. 100 sztuk pojazdów, a w ostatnim, czwartym etapie przewidziana jest realizacja produkcji seryjnej.

            Wizja konkursu a w szczególności nagród wydaje się być bardzo obiecująca, więc trzymajmy kciuki aby jak najwięcej osób wzięło w nim udział, szczegółnie że w Polsce żyje wielu utalentowanych projektantów, którym brakowało okazji do rozwinięcia skrzydeł. Jedyną niewiadomą jest to, ile czasu tak naprawdę zajmię druga połowa konkursu, bo należy pamiętać że od prototypu do produktu jest jeszcze długa droga, a skoro te pierwsze przewidziane są na 2018 roku, to na finalny produkt może nam przyjść poczekać co najmniej do roku 2020.

.

Autor: Radosław DrozdowiczZostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod