Piaggio prezentuje robota Gita - który podąża wszędzie tam gdzie jego właściel

Na Airblogu oprócz informacji związanych z produktami naszej marki od czasu do czasu przeczytacie co ciekawego dzieje się w świecie elektrycznych pojazdów oraz rozwoju pozyskiwania energii odnawialnej. Tym razem przedstawiamy projekt firmy włoskiej firmy Piaggio.

Dla fanów jednośladów będzie to marka, która na zawsze zapadnie w pamięć dzięki swoim skuterom Vespa. Nie będziemy tu jednak mówili o skuterze, a robocie.
            Ale zaraz, zaraz. Co firma specjalizująca się w produkcji jednośladów ma do powiedzenia w kwestiach robotyki? Jak się okazuje całkiem sporo, ponieważ w internecie można znaleźć film przedstawiający ich nowy pomysł o nazwie Gita.

            Choć samemu robotowi wyglądem bliżej do Airwheela niż do jakiegoś humanoidalnego tworu, to oferuje on całkiem ciekawe funkcje. Zaczynając od technikaliów, nasz robot jest w stanie rozpędzić się do 22 mil na godzinę, a pomogą mu w tym koła, które jak mówi firma Piaggio oferują to wszystko cczego spodziewalibyśmy się po wysokiej jakości motocyklach. Brzmi poważnie jak na maszynę, która ma nam towarzyszyć w trakcie chodzenia.

            Bo o co tak naprawdę chodzi z tym urządzeniem? Gita ma być naszym towarzyszem, który przechowa nasz bagaż i... i to niestety wszystko co wiemy na chwilę obecną o jego funkcjonalności w praktyce. Robot ma mieć możliwość poruszania się za "właścicielem" lub zaprogramowanie trasy po której bezpiecznie będzie się poruszał dzięki czujnikom, które umożliwiają mu wykrywanie oraz omijanie przeszkód. Jak wskazuje producent Gita nie ma być jednak robotem, który będzie dostarczał paczki czy jeździł z nami na zakupy, ale ma być wykorzystywany do prac, które potrzebują używania wielu narzędzi.

            Na chwilę obecną wiemy o robocie niewiele i mamy nadzieję, że będzie on posiadał nieco więcej funkcji. Największą cechą wpływającą na jego użyteczność będzie cena, bo o ile wizja warsztatu samochodowego gdzie tuż za mechanikiem porusza się mały robot przechowujący wszystkie potrzebne narzędzia zdaje się być kolejnym dobrym krokiem w kierunku polepszenia ergonomii, o tyle nie każdy może być zainteresowany kupnem czegoś, co w zasadzie spełnia funkcję ruchomego stolika, a pewnie kosztować będzie sporo więcej niż pierwszy z brzegu mebel z IKEI.Tagi robot

2Komentarze

  • Avatar
   Robert
   lut 7, 2017

   Idealny by towarzyszyło kobietom w galerii handlowej na zakupach :) Jedyny minus to jak to potem zapakować do auta.

  • Avatar
   _)
   lut 7, 2017

   Idealnie nadaje się do sprawdzania dostępności dla niepełnosprawnych.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod